Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji 22.05.2017

20 maja br. Komenda Główna Policji, w tym Nasze Biuro, już po raz czwarty brała udział w "Nocy Muzeów". Punktualnie o godz. 18.00 bramy komendy otworzyły się dla wszystkich. Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk przywitał gości i zaprosił do zwiedzania obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa.

To jedyna okazja w roku aby zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską oraz Tablicę Pamięci upamiętniającą poległych policjantów. Ważnym punktem Nocy Muzeów w KGP było złożenie przez szefa Policji wieńca pod Tablicą Pamięci. Oddano w ten sposób hołd policjantom, którzy - działając w ochronie życia i zdrowia obywateli - zginęli podczas służby.

W organizację „Nocy Muzeów” czynnie włączyło się Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Były pokazy związane z historią formacji, w tym ekspozycja będąca częścią wystawy okolicznościowej pn. Wiślana służba, jak również pokazy grup rekonstrukcji historycznych. Na zwiedzających, którzy wybrali się do Komendy Głównej Policji mieszczącej się przy ul. Puławskiej 148/150 w Warszawie, czekały projekcje filmowe i prezentacje zdjęć, zaś dla sympatyków muzyki specjalnie zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Na parkingu przed gmachem KGP wszyscy zwiedzający mogli zapoznać się ze sprzętem transportowym używanym przez policjantów oraz z wyposażeniem policyjnych antyterrorystów z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. Pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego można było zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Dzieci mogły m.in. uczestniczyć w zabawach w miasteczku ruchu drogowego. Były niespodzianki, konkursy, upominki z logo Policji, a także możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Jak co roku „Noc Muzeów” w Komendzie Głównej Policji cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Źródło: policja.pl, foto: Marek Krupa KGP

  • Uroczyste otwarcie imprezy przez Komendanta Głównego Policji
  • warta honorowa
  • wejście do komendy
  • wystawa zdjęć archiwalnych
  • przed komendą
  • rekonstruktor w pancerzu ochronnym
  • wystawa Wiślana Służba
  • Wystawa Wiślana Służba
  • Wystawa Wiślana Służba
Powrót na górę strony
Polska Policja