Biuro Historii i Tradycji Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Niepodległościowy Dzień Dziecka w Muzeum Wojska Polskiego

Data publikacji 05.06.2018

4 czerwca w Muzeum Wojska Polskiego odbyła się kolejna edycja Niepodległościowego Dnia Dziecka, przygotowana specjalnie dla uczniów z klas integracyjnych szkół podstawowych oraz dla dzieci z Domów Dziecka.

Program imprezy obfitował w wiele atrakcji o charakterze historycznym, militarnym oraz wojskowym, a wszyscy chętni mogli uczestniczyć w edukacyjno – poznawczych lekcjach muzealnych. Dział Wystaw Muzeum zaprosił do współorganizacji Dnia Dziecka szereg instytucji, wśród których znalazły się m.in.: 25 Brygada Kawalerii Powietrznej, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Policja i Państwowa Straż Pożarna. Każda z nich przygotowała stanowiska edukacyjne oraz delegowała swoich przedstawicieli do ich obsługi. Prezentowano na nich służbowy sprzęt oraz różne akcesoria.

Policyjne stanowisko edukacyjne przygotowało Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Składało się ono z wystawy fotograficznej, przedstawiającej historię polskiej Policji, oraz atrakcyjnych książeczek, druków, folderów i rysunków do kolorowania, którymi ochoczo zajęły się maluchy. Ze stolików szybko też zniknęły kolorowe ulotki i zakładki do książek.

Policyjny korpus uzupełniali jeszcze funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji: Komisariatu Rzecznego (prezentowali terenowego quada), Wydziału Ruchu Drogowego (radiowóz i motocykl) i Wydziału Prewencji (dwa służbowe psy).

Źródło: BHiTP KGP

Powrót na górę strony