Biuro Historii i Tradycji Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Wizyta uczniów z Czerwińska

Data publikacji 12.06.2018

W Biurze Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji przy ul. Orkana 14 w Warszawie gościli uczniowie z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi z Czerwińska

12 czerwca 2018 r. BHiTP po raz kolejny gościło uczniów liceum Zespołu Szkół  w Czerwińsku. Pomimo wyczuwalnego już w powietrzu wakacyjnego klimatu na „lekcji „ historii policji  zjawiła się liczna - 30 osobowa grupa młodzieży wraz ze swymi opiekunami. Przybyłych gości powitał nadkom. Krzysztof Musielak Dyrektor Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje biuro, jakie są jego zadania i dotychczasowe dokonania w płaszczyźnie popularyzowania wiedzy o historii i etosie policyjnej służby.

Uczniowie zapoznali się z wystawami ukazującymi służbę współczesnych policjantów, poznali współczesne umundurowanie. Następnie zwiedzili wystawę „Kobiety w policji”. Poza zdjęciami pokazującymi służbę kobiet w Policji Państwowej, Milicji i współczesnej Policji mieli możliwość obejrzenia pamiątek po funkcjonariuszkach z ich służby ale i także z życia poza służbą.

Ostatnia z wystaw którą zwiedziła młodzież z Czerwińska ukazywała prace przy ekshumacjach w Miednoje oraz rzeczy po funkcjonariuszach wydobyte z mogił.

Z życzeniami udanego i bezpiecznego wypoczynku po spotkaniu rozstaliśmy się z naszymi gośćmi w radosnej i letniej atmosferze.

Źródło: BHiTP KGP

Powrót na górę strony