Aktualności

Policja - Tradycja i Współczesność

Data publikacji 04.04.2017

6 kwietnia br. w siedzibie Policyjnego Centrum Edukacji Społecznej przy ul. Orkana 14 odbędzie się seminarium naukowe POLICJA - TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ, przygotowane przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP. Wygłoszonych zostanie dziesięć referatów poświęconych roli historii w budowie etosu służby w Policji Państwowej i kształtowaniu patriotycznych postaw jej funkcjonariuszy.

Wystąpienia swoje przygotowali zarówno pracownicy naukowi szkół wyższych (Uniwersytet Jagielloński, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie), historycy w policyjnych mundurach (Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Stołeczna Policji), przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." z siedzibą w Katowicach, przedstawiciel Biblioteki Muzeum Narodowego w Krakowie oraz rekonstruktorzy i kolekcjonerzy policyjnych eksponatów.

Seminarium rozpocznie się o godzinie 10.00 projekcją pierwszego polskiego filmu fabularnego o tematyce policyjnej (z 1932 roku) w reżyserii M. Waszyńskiego, pt. "Bezimienni bohaterowie", który po 1945 roku nie był emitowany ani w kinach, ani w telewizji. W rolach głównych wystąpili znani przedwojenni aktorzy: Maria Bogda, Eugeniusz Bodo oraz Adam Brodzisz.

Moderatorami policyjnego seminarium będą: dr hab. Aleksander Głogowski z UJ, insp. Sławomir Cisowski z KSP oraz kom. Krzysztof Musielak, p.o. dyrektora BHiTP KGP.

BHiTP KGP/JP

  • plakat
Powrót na górę strony