Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

BIURO HISTORII I TRADYCJI KGP Z WIZYTĄ NA PIKNIKU W PRUSZKOWIE

Data publikacji 06.06.2017

3 czerwca na terenie Parku Kościuszki w Pruszkowie zorganizowany został II Piknik Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego. Piknik był okazją do uczczenia Dnia Dziecka i Rodzicielstwa Zastępczego. Uczestniczyli w nim także pruszkowscy policjanci, którzy do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosili Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji.

Na tegorocznym Pikniku Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego mieszkańcy oprócz wielu atrakcji, mieli także okazję zapoznać się z wystawą pt. „Policja Państwowa 1919 – 1939”, która została przygotowana przez Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zarówno wystawa, jak i towarząca jej ekspozycja umundurowania, wyposażenia Policji Państwowej, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Uczestnicy pikniku odwiedzający wystawę zadawali szereg pytań związanych z historią Policji Państwowej, na które odpowiadali funkcjonariusze BHiTP KGP.

Z kolei pruszkowscy policjanci biorący udział w pikniku udostępnili dla uczestników tej imprezy wykorzystywany przez siebie sprzęt policyjny, dzięki czemu każdy chętny mógł usiąść za kierownicą radiowozu lub na policyjnym motocyklu. Dzieci chętnie rozwiązywały test z pytaniami, sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na ulicy i znajomości numerów alarmowych, za co otrzymywały upominki.

Ponadto miłą niespodziankę przygotowali także uczniowie z Gimnazjum Sortowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie pod kierunkiem nauczyciela historii pani Małgorzaty Włodek. W ramach Ogólnopolskiego Projektu Młody Obywatel – Otwieramy Urząd przeprowadzili w trakcie trwania imprezy grę terenową dla dzieci i młodzieży. Każda grupa musiała najpierw odnaleźć wskazówki, dzięki którym następnie odnalazła poszukiwanego „przestępcę”. Uczestnikom gry policjanci wręczali drobne upominki.

W trakcie trwania funkcjonariusze Biura Historii i Trasdycji Policji KGP zachęcali pasjonatów lokalnej historii, i koilekcjonerów do odwiedzin w siedzibie BHiTP KGP oraz zapraszali do współpracy w zakresie kultywowania i utrwalania historii i tradycji Policji Państwowej, nie tylko tej z terenu powiatu pruszkowskiego, ale całego przedwojennego Okręgu I Warszawskiego.  

Czynione sa starania aby piknik stał się imprezą cykliczną organizowaną corocznie w pierwszą sobotę czerwca.

 

źródło: BHiTP KGP/KPP Pruszków

Powrót na górę strony
Polska Policja