Aktualności

Święto Policji na zamku w Gostyninie

Data publikacji 17.07.2017

14 lipca na dziedzińcu Zamku w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji. W tym szczególnym dniu funkcjonariuszom wręczone zostały rozkazy o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne, związkowe odznaczenia i wyróżnienia od samorządowców.

Uroczystości rozpoczęły się złożeniem meldunku przez dowódcę o rozpoczęciu apelu Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Mirosławowi Jedynakowi. Po odegranym hymnie państwowym głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski, który przywitał zaproszonych gości oraz złożył podziękowania policjantom i pracownikom cywilnym za ich codzienną służbę i pracę.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse otrzymało 31 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. W trakcie uroczystości podinsp. Dariusz Brzezicki Przewodniczący Mazowieckiego Zarządu NSZZ Policjantów " wręczył Medal 25-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów” funkcjonariuszom i osobom cywilnym wspierającym działalność związku.

Nie zabrakło gratulacji oraz podziękowań za codzienną służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu gostynińskiego. Podczas apelu odczytany został również list z życzeniami od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pani Wioletta Kulpa, reprezentująca Fundację "ORLEN-DAR SERCA", przekazała na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie insp. Zbigniewa Włodkowskiego, darowiznę pieniężną na zakup nowego radiowozu.

W uroczystościach wzięli także udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji – mł. Insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji oraz podinsp.. Robert Horosz, radca w Biurze Historii i Tradycji Policji.  Na Zamku zebrani goście, mogli się zapoznać z przygotowaną przez nasze biuro wystawą dotyczącą historii Policji Państwowej.

Źródło: KPP Gostynin

  • Sztandar Jednostki
  • wystawa poświęcona Policji Panśtwowej
  • wręczanie odznaczeń
Powrót na górę strony