Biuro Historii i Tradycji Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Uczestnicy praktyk studenckich w KGP

Data publikacji 11.07.2018

W miniony piątek do Biura Historii i Tradycji Policji przybyła grupa studentów, którzy w pierwszym miesiącu wakacji biorą udział w letnich praktykach zorganizowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach praktyk, młodzi ludzie z uczelni wyższych z całego kraju przez blisko miesiąc będą zdobywać nowe doświadczenia oraz wzbogacać wiedzę z zakresu funkcjonowania administracji rządowej, samorządowej, bezpieczeństwa i porządku publicznego. Będą mieli również okazję poznać specyfikę pracy instytucji państwowych i formacji mundurowych, w tym m.in. Policji. Jednym z pierwszych elementów rozpoczętych przez nich praktyk była wizyta w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP. W imieniu kierownictwa biura gości powitał nadkom. Krzysztof Musielak Dyrektor Biura. Goście zostali zapoznani z wystawą fotografii pt. „Codziennie dla bezpiecznego jutra. Policja w obiektywie”. Następnie zwiedzili wystawę „Kobiety w Policji” i ekspozycję poświęconą pamięci poległych i pomordowanych na wschodzie funkcjonariuszy Policji Państwowej „Ostaszków, Twer, Miednoje – pamiętamy”. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się ekspozycja dotycząca kryminalistyki z zaaranżowanym miejscem zdarzenia – zabójstwem.

Młodzi praktykanci mieli możliwość zwiedzenia gabinetu z dwudziestolecia międzywojennego, stylizowanego na gabinet komendanta głównego Policji Państwowej. Kolejnym punktem wizyty była projekcja trzech filmów – „Funkcjonariusze Policji Państwowej – Cichociemni Żołnierze AK”, „Wywalcz jej wolność lub zgiń” oraz „90 lat kobiet w Policji”.

Następnie zapoznali się ze specyfiką zadań realizowanych w Biurze Historii i Tradycji Policji KGP.

Przyszłym absolwentom szkół wyższych życzymy wielu dalszych sukcesów edukacyjnych i zawodowych oraz wszelkiej pomyślności.    

Powrót na górę strony