Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Piknik rodzinny na Agrykoli

Data publikacji 21.07.2018

Mieszkańcy stolicy, którzy w sobotnie przedpołudnie odwiedzili Warszawskie Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola” mogli spędzić czas na pikniku rodzinnym przygotowanym przez Komendę Główną Policji. Do programu wydarzenia włączyło się również Biuro Historii i Tradycji Policji KGP prezentując stoisko promocyjne i pokaz umundurowania oraz wyposażenia Policji Państwowej 1919-1939.

Propozycja BHiTP skierowana była przede wszystkim do najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach i grach edukacyjnych z zakresu historii Policji Państwowej, zdobywając przy tym wiele niezbędnych informacji. Nie brakowało też chętnych do zrobienia sobie zdjęcia z rekonstruktorem w mundurze historycznym Policji Państwowej. Można było również nałożyć specjalny strój i poczuć się, jak prawdziwy policjant pododdziałów szturmowych Policji Państwowej z okresu międzywojennego. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z propozycjami wydawniczymi BHiTP KGP.

Wiele radości uczestnikom pikniku dostarczył pokaz sprawności użytkowej psów służbowych, przygotowany przez słuchaczy oraz instruktorów Zakładu Kynologii Policyjnej CSP.

W programie sobotniego wydarzenia nie zabrakło także zmagań sportowych – meczu piłki nożnej i biegów charytatywnych. W biegu, na dystansie 1 i 5 km, uczestniczyło kilkaset osób.

Źródło: BHiTP KGP 

Powrót na górę strony
Polska Policja