Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji
Komendy Głównej Policji

Aktualności

Mikołajkowe zwiedzanie dla przedszkolaków

Data publikacji 06.12.2019

Nasze Biuro odwiedzili dziś szczególni goście, którzy sprawili, że 6-ego grudnia mury BEH-MP KGP wypełniła dziecięca radość z tego wyjątkowego dnia. Mikołajki są wszak przedsmakiem zbliżających się świąt, a dziecięca euforia powoduje, że nawet poważni ludzie odsłaniają głęboko skrywany infantylny fragment swojej natury.

W ramach wizyty w Stolicy dzieci z Przedszkola Niepublicznego-Ochronka im. Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach odwiedziły nasze Muzeum i zwiedziły wystawę Od Policji Państwowej do Policji. Maluch poznały historię naszej formacji i specyfikę pracy policjanta, która na tym etapie życia jest  jedną z wymarzonych ścieżek kariery zawodowej. Dla pracowników Biura oprowadzanie dzieci w wieku przedszkolnym jest szczególnie ciekawym doświadczeniem, gdyż dzieje Policji wiążą się często z trudnymi wydarzeniami z przeszłości - zatem i o nich czasem trzeba mówić lekko. Dodatkowo  fukncjanriusze z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" zaprezentowali młodym odwiedzjącym możliwości nowowczenych urządzeń używanaych przez policyjnych pirotechników.

Na koniec wizyty, zgodnie z wymogiem dzisiejszego dnia  przedszkolaki zostały obdarowane upominkami. Mamy nadzieję, że dzięki dzisiejszej wizycie wielu z naszych gości utrwali chęć pracy w Policji i za kilka lat choć kilkoro z nich wstąpi do służby. Po wizycie w BEH-MP dzieci udały się na spotkanie mikołajkowe organizowne przez Pierwszą Damą RP, Agatę Kornhauser - Dudę. Jednak, może po wizycie w Pałacu Prezydenckim, zamiast służby w Policji wybiorą karierę polityczną ...

Wszystkim dzieciom życzymy fantastycznych prezentów i spełniania wszelkich marzeń, a dorosłym by w niektóre dni odnajdywali w sobie pierwiastek dziecka.     

Źródło: BEH-MP KGP; foto: Radosław Szleszyński

Powrót na górę strony
Polska Policja