Aktualności

Pro Defense 2016

Data publikacji 06.06.2016

Uczestnicy targów zapoznali się z aktualnie używanym w policji i wojsku sprzętem, uzbrojeniem i oporządzeniem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP wystawa poświęcona Cichociemnym żołnierzom AK - przedwojennym funkcjonariuszom Policji Państwowej.

Targi proobronne, zorganizowane po raz pierwszy w Ostródzie, zgromadziły wielu wystawców i zwiedzających. Na stoiskach goście mogli obejrzeć sprzęt policyjny i wojskowy, oferty firm produkujących wyposażenie dla służb mundurowych, uczestniczyć w szkoleniach, odczytach i warsztatach poświęconych szeroko rozumianej polityce obronnej kraju.

Uczestnicy targów mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP wystawę poświęconą spadochroniarzom Armii Krajowej, którzy przed II wojna światową byli funkcjonariuszami Policji Państwowej. O Cichociemnych i ich losach w okupowanej Polsce opowiadał zwiedzającym dyrektor biura - mł. insp. Daniel Głowacz.

Targi patronatem honorowym objął minister obrony narodowej. Członkiem komitetu honorowego targów był komendant główny Policji.

foto - A. Kowalczyk (Policja 997)

  • Dyrektor Biura HiTP KGP z policjantami ukraińskimi
  • przemowa ministra MON
  • prezentacja sprzętu policyjnego
Powrót na górę strony