Historia i Tradycja

Topniews

Noc Muzeów 2022 w KGP

W sobotę 14 maja br. odbędzie się Noc Muzeów 2022. Komenda Główna Policji weźmie w niej udział już po raz ósmy. W ramach Nocy Muzeów w godzinach od 18:00 do 22:00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu przy ulicy Orkana 14 Warszawie, gdzie mieści się Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji.

Konkurs fotograficzny „Obiektywnie o Drogówce”

W związku z obchodami 85-lecia Policji drogowej Komendant Główny Policji zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Obiektywnie o Drogówce”.

„Huzarzy Śmierci – Policjanci w Bitwie Warszawskiej 1920 ” po raz piąty w Kuligowie

W ramach obchodów 102. rocznicy powołania Policji Państwowej i 101. rocznicy „Cudu nad Wisłą”, współorganizowanych przez Komendę Główną Policji, w Kuligowie na Mazowszu 21 sierpnia 2021 r. odbyły się uroczystości upamiętniające Bitwę Warszawską 1920 roku, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, uroczystości miały nieco inny charakter z uwagi na sytuację epidemiczną w Polsce.

Reprint książki Henryka Wardęskiego pt. „Moje wspomnienia policyjne”

Z okazji tegorocznego Święta Policji Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP przygotowało reprint książki jednego z twórców Policji Państwowej, nadinsp. Henryka Wardęskiego pt. "Moje policyjne wspomnienia". Publikacja została opatrzona słowem wstępnym Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka.

Uroczysta inauguracja wystawy plenerowej dotyczącej Policji Podziemnej

Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja wystawy plenerowej poświęconej nieznanej i niepublikowanej dotąd historii Policji Podziemnej „Państwowy Korpus Bezpieczeństwa - Policja Polskiego Państwa Podziemnego w dokumentach”. Ekspozycja zlokalizowana jest na Placu Kaszubskim i będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających do końca lipca

Powrót na górę strony
Polska Policja