Topniews
Konferencja, którą zorganizowała Politechnika Warszawska wraz z Canon Polska, to dobra okazja do zapoznania się z nowinkami technologicznymi. Wydział Edukacji Historycznej stara się nadążać za nowoczesnymi rozwiązaniami, które mogą stanowić nieocenioną pomoc w nauczaniu
Po raz kolejny progi Komendy Głównej stanęły otworem przed zwiedzającymi. A wszystko za sprawą ostatniej edycji Nocy Muzeów. Frekwencja dopisała, co świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu historią naszej formacji. Pierwszych gości osobiście powitał Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.
Po raz kolejny Komenda Główna Policji otwiera swoje progi dla zwiedzających. Na gości jak zwykle czeka moc atrakcji związanych z historią naszej formacji, ale nie zabraknie też odniesień do współczesności.
Wydział Edukacji Historycznej odwiedziła znana m.in. z serialu „M. jak miłość” – Iwona Rejzner. Aktorka chętnie zapoznała się z zarówno historyczną, jak i współczesną ekspozycją wydziału.
Równo 100 lat temu, 15 kwietnia 1925 roku, rozpoczął się pierwszy kurs dla kobiet policjantek w polskiej Policji Państwowej.
W związku z rocznicą 100-lecia powołania Policji Kobiecej Wydział Edukacji Historycznej przygotował szereg wystaw, które obrazują długą drogę, jaką przebyły nasze funkcjonariuszki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wystawą zainstalowaną na ogrodzeniu budynku Komendy Głównej przy ulicy Puławskiej w Warszawie. Pokazuje ona jak dalece rozwinął się udział kobiet w naszej formacji.
25 lutego bieżącego roku, w Senacie RP odbyła się konferencja z okazji setnej rocznicy powołania policji kobiecej w Polsce. Współorganizatorem wydarzenia była Komenda Główna Policji. Wydział Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego zaprezentował wystawę fotograficzną „100 lat kobiet w Policji”.