Aktualności

Uroczysta Msza w Gdańsku

Data publikacji 29.08.2016

Kaplica policyjna znajdująca się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku została poświęcona 26 lat temu. Od tego czasu działa duszpasterstwo posługujące policjantom i ich rodzinom. Wczorajszą rocznicową Mszę św. koncelebrował Biskup Pomocniczy Gdański – ks. Wiesław Szlachetka. Po nabożeństwie odbył się festyn rodzinny z grochówką dla wszystkich chętnych.

W 26. rocznicę powstania Kaplicy Policyjnej odbyła się uroczysta Msza Św. Odpustowa w Święto Patronki Kaplicy Policyjnej - Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski, w której zgodnie z ceremoniałem uczestniczyli policjanci garnizonu pomorskiego, zaproszeni goście – m.in. przedstawiciele Rodzin Katyńskich, emeryci policyjni oraz przedstawiciele współpracujących służb mundurowych. W mszy uczestniczył też przedstawiciel Biura Historii i Tradycji Policji KGP. Uroczystość była otwarta także dla okolicznych mieszkańców.

Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku reprezentował jego I Zastępca – insp. Krzysztof Kozelan.

Uroczystość miała miejsce w niedzielę o godz.: 10.00. w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku - Złotej Karczmie. Po Mszy św. policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku zorganizowali zabawy z konkursami dla najmłodszych, można było obejrzeć sprzęt policyjny wystawiony przez OPP w Gdańsku. Umożliwiono także wejście do Sali Historii i Tradycji Policji. Na chętnych czekała tradycyjna grochówka.

Poświęcenie pierwszej w III Rzeczypospolitej Kaplicy Policyjnej pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski miało miejsce 20 maja 1990 roku, dokonał go biskup senior Tadeusz Gocłowski.

źródło: KWP Gdańsk

foto: KWP Gdańsk

  • Msza Święta
  • Msza Święta
  • fotografia pamiątkowa uczestników mszy
Powrót na górę strony