Wystawa „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”.
Muzeum w Tarnowskich Górach wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna 1939 r.” przy wsparciu Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji, przygotowało wystawę „Na straży porządku publicznego. Policja Województwa Śląskiego w latach 1922–1939”. Wernisaż ekspozycji, którą będzie można zwiedzać do 17 maja 2018 r., zaplanowano na 15 grudnia 2017 r.
Na wystawę udostępniono pamiątki po byłych funkcjonariuszach Policji Plebiscytowej, Żandarmerii Powstańczej i Policji Województwa Śląskiego, tj.: elementy umundurowania i uzbrojenia, fotografie, przedmioty pochodzące z poszczególnych komend, komisariatów i posterunków, obiekty dokumentujące służbę, zaangażowanie policjantów w życie społeczne i sportowe oraz ilustrujące życie rodzinne.
Fragment wystawy poświęcony został funkcjonariuszom PWŚl – ofiarom zbrodni katyńskiej, pochodzącym z terenu powiatu tarnogórskiego bądź pełniącym służbę na jego terenie w okresie międzywojennym.
Wystawa powstała ze zbiorów: Archiwum Państwowego w Katowicach, Muzeum Częstochowskiego, Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie, Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Katyńskiego – Oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Muzeum w Cieszynie, Muzeum w Chorzowie, Muzeum Miejskiego im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej, Muzeum w Raciborzu, Muzeum w Rybniku, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum w Tarnowskich Górach, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Muzeum Miejskiego w Zabrzu, Sali Tradycji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Tarnowskich Górach oraz kolekcji prywatnych (nadkomisarza Krzysztofa Musielaka – Dyrektora Biura Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie, Grzegorza Grześkowiaka, Alicji Komenderskiej, Grzegorza Kotwickiego, Jakuba Stankiewicza, Jana Tomana, Jerzego Urbańczyka, Jacka Wichra, Krystyny Zatoń.