Wychowanie fizyczne sport
Sekretarz międzynarodowy Policyjnego Klubu Sportowego w Pradze, p. Freund, w dniach 7 i 8 stycznia r. b. bawił w Warszawie celem nawiązania bezpośredniego kontaktu, z Policyjnem Kołem Sportowem — Warszawa.
W dniu 8 stycznia r. b. p. Freund wręczył Zarządowi Koła na ręce prezesa nadkom. Dąbrowskiego godło swego Klubu — proporczyk o czeskich barwach narodowych, wygłaszając przy tern okolicznościowe przemówienie, w którem poruszył potrzebę zbliżenia na polu sportowem policji czechosłowackiej i polskiej, jako dwóch braterskich słowiańskich narodów.
Podczas swego pobytu w Warszawie p. Freund został przyjęty przez komendanta P. P. m. st. Warszawy insp. Czyniowskiego, którego szczegółowo informował o rozwoju sportu w policji czechosłowackiej.
Ze słów p. Freunda dowiedzieliśmy się, że Policyjny Klub Sportowy w Pradze został założony przed 5-ciu laty, posiada stadjon i urządzenia sportowe, wybudowane własnemi siłami. Klub ma zgórą 600 członków, zgrupowanych w trzech sekcjach: piłki nożnej, ciężkoatletycznej i bokserskiej. Członkowie Klubu uprawiający powyższe sporty wydoskonalili się do tego stopnia, że rozgrywając w roku ubiegłym mecze towarzyskie w Berlinie, Paryżu, Wiedniu oraz krajach skandynawskich z tamtejszemi policyjnemi klubami sportowemi, nie ponieśłi dotychczas porażki. Trzech członków sekcji bokserskiej Klubu posiada mistrzostwa Czechosłowacji, dwaj członkowie sekcji ciężkoatletycznej — mistrzostwa Europy.
W obecnej chwili Policyjne Koło Sportowe — Warszawa pozostaje w kontakcie z policyjnemi klubami sportowemi: Pragi (Czechosłowacja), Taliinu (Estonja) i w. m. Gdańska.
Źródło: „Na Posterunku”, nr 47/1932, zdj. NAC