Aktualności

Podopieczni Fundacji PZU w BEH-MP KGP

Data publikacji 10.05.2023

W dniu 10 maja 2023 roku Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji odwiedziła grupa uczniów 1 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 31 w Warszawie, którą przywitali przedstawiciele naszego biura.

Zwiedzający mogli dowiedzieć się od pracowników Biura o historii formacji Policji Państwowej oraz Policji Województwa Śląskiego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się m.in.: kolekcja mundurów i wyposażenia policyjnego. Goście obejrzeli również wystawę okolicznościową poświęconą mjr. Bolesławowi  Kontrymowi i pozostałym ośmiu przedwojennym policjantom, którzy znaleźli się w elitarnej grupie Cichociemnych zdesantowanych na teren okupowanej Polski w latach 1941-1944. Ekspozycja przygotowana przez BEH-MP KGP została wzbogacona o fotografie, dokumenty oraz inne pamiątki po Bolesławie Kontrymie, przekazane przez jego wnuczkę Panią Grażynę Sznajd do zbiorów historycznych KGP.

Na zakończenie spotkania  goście obejrzeli film Cichociemni ukazujący losy funkcjonariuszy Policji Państwowej którzy w czasie II wojny światowej walczyli o niepodległość Ojczyzny.

  • dziewczynka ogląda zdjęcie policji państwowej
  • dzieci oglądają kobiecy mundur policji państwowej
  • dzieci oglądają zdjęcie cmentarza
Powrót na górę strony