Aktualności

Dzień Otwarty w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Data publikacji 28.05.2024

W dniu dzisiejszym, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zorganizowało dzień otwarty goszcząc uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Cała impreza orgaznizowana była przez Centrum Szkolenia Policji we współpracy z różnymi służbami jak na przykład Urząd Miasta Legionowo, legionowska jednostka Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowa Komenda Policji w Legionowie, jednostki Wojska Polskiego oraz Obrony Terytorialnej. Gościli także „specjalsi” z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, prezentujący szturmowy transporter opancerzony TUR oraz szereg nowoczesnych jednostek broni i różnego rodzaju specjalistycznego sprzętu, oraz wiele innych zaproszonych jednostek.
Niewątpliwą atrakcją były dynamiczne pokazy tresury psów Zakładu Kynologii Policyjnej, pokaz sprawności użytkowej koni służbowych w wykonaniu Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, pokaz „kolumna VIP” Oddziału Żandarmerii Wojskowej, pokazy sprawności bojowej z elementami ratownictwa drogowego, strażacki tor przeszkód. Bogato zaopatrzone w materiały edukacyjne stoiska poszczególnych służb, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rzeszy dziatwy szkolnej, nierzadko uczestnicząc w konkursach sprawności fizycznej lub umysłowej. Być może w niektórych rozbudzi się w przyszłości powołanie do służby w jednostkach mundurowych na rzecz kraju i społeczeństwa.
Wśród prezentujących się na Dniu Otwartym służb mundurowych nie zabrakło i Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Stoisko nasze cieszyło się dużym zainteresowaniem, odwiedzane przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szczególnie klas mundurowych. Nierzadko odpowiadaliśmy na pytania dotyczące historii Policji Państwowej a zwłaszcza Policji Kobiecej.

 

Źródło: WEH GKGP
tekst: Karol Karasiewicz
foto: K.Król

Powrót na górę strony