Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odsłonięto tablicę upamiętniającą podinspektora Policji Państwowej Romana Prota Sztabę. W latach 1937-1939 pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Po wybuchu II wojny światowej zorganizował doskonale działającą organizację konspiracyjną. Aresztowany przez Gestapo został wywieziony do Auschwitz. Za wojskową i policyjną służbę był wielokrotnie odznaczony. Dla dobra Ojczyzny i policjantów poświęcił to co najcenniejsze – życie.
Dodano: 27.05.2019 -
NNa polskim XVII-wiecznym cmentarzu w Kisielinie na Wołyniu odbyła się uroczystość odsłonięcia zrewitalizowanego nagrobka posterunkowego PP Joachima Ciepielewskiego.
Dodano: 27.05.2019 -
Oświęcimscy policjanci chcąc promować obchodzone w tym roku 100. Lecie powstania Polskiej Policji, w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, przygotowali specjalny „przedwojenny” patrol, który wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, biorących udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Dodano: 24.05.2019 -
Policjant, który w swoim życiu nie kieruje się etosem zawodowym, nigdy nie będzie skuteczny. Podkreślali to zgodnie uczestnicy konferencji "Policja Państwowa - inspiracja i wzór w służbie państwu i jego obywatelom”, która odbyła się w poniedziałek w suwalskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
Dodano: 21.05.2019 -
W miniony weekend 63 żołnierzy 6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę wojskową. Było to uroczyste zwieńczenie ponad dwutygodniowego szkolenia podstawowego „terytorialsów”.
Dodano: 21.05.2019 -
17 maja 2019 roku w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Łodzi Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński wspólnie z Centrum Europejskim Natolin reprezentowanym przez Pana Konrada Dziurdzię zorganizował konferencję „Z tradycją w nowoczesność – patriotyzm jutra”. Przedsięwzięcie to wpisuje się w obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. Uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych wystąpień a także obejrzeli prezentację nowego wzoru umundurowania wyjściowego. Wszyscy , którzy wzięli udział w tej wyjątkowej lekcji historii uczcili minutą ciszy pamięć pomordowanych policjantów, którzy patriotyzm przypłacili najwyższą ceną.
Dodano: 20.05.2019 -
W dniu 19 maja w Arkadach Kubickiego, w Zamku Królewskim w Warszawie odbył się Doroczny Zjazd Cichociemnych i ich Rodzin. Patronat Honorowy nad Zjazdem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Dodano: 20.05.2019 -
Komenda Główna Policji, już po raz szósty wzięła udział w imprezie "Noc Muzeów". Nasze biuro przygotowało na tę okoliczność wystawę "Na Posterunku", traktującą o pierwszych latach działalności polskiej policji i innych formacji bezpieczeństwa na ziemiach II Rzeczpospolitej.
Dodano: 20.05.2019 -
W czwartek w Sejmie miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Wizjonerzy i Geniusze. Czesław Tański – Tadeusz Tański”. Ekspozycja odbyła się z inicjatywy przewodniczącego Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa Macieja Małeckiego. List do uczestników wydarzenia skierował marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Przypomniał w nim nie tylko zasługi, ale też postawy „zapomnianych geniuszy, bohaterów, którzy budowali pomyślność ojczyzny swoją codzienną pracą zawodową”.
Dodano: 17.05.2019 -
W Poznaniu przy pomniku Pamięci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego odbyła się wyjątkowa uroczystość. To tutaj wielkopolscy policjanci, wraz z licznie zaproszonymi gośćmi, uczcili pamięć swoich poprzedników pomordowanych przez sowieckich i nazistowskich okupantów.
Dodano: 16.05.2019