Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uroczystości w Muzeum Katyńskim
W przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zorganizowano w Warszawie uroczystości, upamiętniające mord na polskich jeńcach wojennych w ZSRS.
12.04.2026 -
Dzień Inwalidy Wojennego po raz pierwszy
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto państwowe. W styczniu br. Sejm RP w drodze ustawy podjął decyzję, że 12 kwietnia będzie obchodzony jako Dzień Inwalidy Wojennego.
11.04.2026 -
W rocznicę Katastrofy Smoleńskiej
Rankiem 10 kwietnia 2026 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbyła się uroczystość, upamiętniająca szesnastą rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ceremonii uczestniczył Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń.
10.04.2026 -
Uczniowie z Gostynina z wizytą w Komendzie Głównej Policji
Wizyta w Komendzie Głównej Policji stanowi element działań promocyjno–edukacyjnych, które realizowane są w ramach przedsięwzięcia „Dołącz do Mazowieckiej Policji”. Adresatami programu są uczniowie szkół średnich, zwłaszcza oddziałów o profilu mundurowym.
09.04.2026 -
„Pamiętaj, że nosisz mundur” – historia, która zobowiązuje. Otwarcie stałej wystawy w Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej
W Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej otwarto stałą wystawę historyczną poświęconą przedwojennej Policji Województwa Śląskiego. Ekspozycja przypomina nie tylko początki formacji, ale też tragiczne losy jej funkcjonariuszy. To miejsce, które ma uczyć, poruszać i budować świadomość historyczną kolejnych pokoleń. Wystawa ta będzie na stałe umieszczona w budynku rudzkiej komendy, przypominając historię Policji Województwa Śląskiego.
30.03.2026 -
Wizyta portugalskich żandarmów
W dniu 27 marca br. w progi Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji zawitali niezwykli goście. Byli to dwaj funkcjonariusze portugalskiej żandarmerii - Guarda Nacional Republicana.
27.03.2026 -
Zajęcia w Białymstoku
W czwartek 26 marca 2026 r. w stolicy Podlasia zorganizowano zajęcia dla uczniów oddziałów o profilu mundurowym szkół średnich. We wspólnym przedsięwzięciu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wziął udział również przedstawiciel Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
26.03.2026 -
Medale w Ordynariacie
Miła uroczystość odbyła się 19 marca 2026 r. w Sali Konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w Warszawie. Uczestniczyli w niej: biskup Wiesław Lechowicz Ordynariusz Polowy WP oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Boroń.
25.03.2026 -
Rozdanie nagród w młodzieżowym konkursie sportowym
Zwycięzcy Konkursu „Na sportowo z czystą głową” odwiedzili Komendę Główną Policji, gdyż jedną z nagród było zwiedzanie Wydziału Edukacji Historycznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji.
11.03.2026 -
Kobieta jest muzyką…
W poniedziałek 9 marca 2026 r. Orkiestra Reprezentacyjna Policji wraz z solistami dała wspaniały koncert dla funkcjonariuszek i pracownic z Komendy Głównej Policji. Okazją był oczywiście Międzynarodowy Dzień Kobiet, który w tym roku wypadł w niedzielę. Rzecz działa się w prestiżowym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
10.03.2026