Aktualności
Rozmiar czcionki
-
-
W tym szczególnym okresie Wszystkich Świętych środowisko policyjne nie zapomina o wszystkich tych, którzy już od nas odeszli. Dzisiaj Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji, wszystkich policjantów i pracowników Policji, odwiedził groby poległych policjantów oraz osób związanych z policyjną formacją, dla których Policja była bliska sercu. Szef Policji złożył im hołd składając kwiaty na grobach i mogiłach, w których spoczywają zmarli i zapalił znicze symbolizujące nieprzemijającą o nich pamięć.
Dodano: 30.10.2021 -
Jeśli pod gołem niebem na miejscu publicznem kiedykolwiek odbywa się jakaś uroczystość, natenczas organa bezpieczeństwa przeważnie mają do czynienia z ogromnym napływem i natłokiem publiczności. Tłumy widzów naturalnie jeszcze bardziej zwiększają się. gdy w uroczystości pewnej biorą udział dostojnicy państwo¬wi. W takich wypadkach służba policyjna jest bardzo żmudna, trzeba bowiem nietylko zwracać uwagą na spokój i porządek, ale także mieć czujne oko na utrzymanie bezpieczeństwa pod każdym względem.
Dodano: 30.10.2021 -
W Łodzi rozpoczęła się dwudniowa ogólnopolska konferencja naukowa „Ppłk dypl. Jan Kowalewski (1892–1965) – oficer wywiadu i kryptolog. W stulecie złamania bolszewickich szyfrów”.
Dodano: 29.10.2021 -
Insp. Tadeusz - Florentyn Tomanowski – ur. 29 października 1883 r. we Włodzimierzu Wołyńskim(1) . W 1910 r. ukończył uniwersyteckie studia prawa. Pracował jako adwokat. W 1915 r. wstąpił do Straży Obywatelskiej w Warszawie, podczas I wojny światowej sprawował stanowisko sekretarza w Okręgu VII Wolskim przy ul. Chłodnej 11 w Warszawie(2) .
Dodano: 29.10.2021 -
Poszlaki z zasady nie stanowią konkretnych dowodów winy domniemanego przestępcy, na podstawie których władze wymiaru sprawiedliwości mogłyby wydać wyrok skazujący. Jednakże umiejętne, szybkie i należycie wykorzystane poszczególne momenty ujawnione w toku dochodzenia prawie automatycznie przekształcają się z poszlak na dowody winy i te dają już podstawę do wyroku skazującego. W ten sposób wykorzystane poszlaki doprowadziły do ujęcia zawodowego i niebezpiecznego włamywacza, skazania go na kilkuletnie więzienie oraz umieszczenie w zakładzie dla przestępców niepoprawnych.
Dodano: 28.10.2021 -
Policja, mając za zadanie ochronę bezpieczeństwa i spokoju obywateli, spotyka się często w swej służbie z wszelkiego rodzaju bronią, która nierzadko służy za narzędzie zbrodni. Jednym z rodzajów broni, wyraźnie i wyłącznie używanym w celach zbrodniczych, są maszyny piekielne, zwane inaczej zegarami Thomasa, W ramach niniejszego artykułu postaramy się chociaż w krótkości dać odpowiedni rys historyczny tego zbrodniczego narzędzia, lata bowiem minione daty sporo z niem wydarzeń i wykazały dość znaczną różnorodność pomysłów.
Dodano: 27.10.2021 -
(N) Stany Zjednoczone Am Półn. Policja powietrzna w New-Yorku. Nowojorska policja powietrzna została zorganizowana w 1929 roku i posiadała wówczas osiem płatowców.
Dodano: 26.10.2021 -
Pewnego letniego dnia Wydział Śledczy P.P. w G. został zaalarmowany, że dokonano napadu na miejscowy oddział Banku Polskiego. Natychmiast dwóch oficerów i kilku wywiadowców udało się na miejsce wypadku.
Dodano: 25.10.2021 -
Posterunek w miejscowości Ch. otrzymał zawiadomienie, że od pewnego czasu nieznany złodziej systematycznie okrada kościół parafialny. Z ołtarzy ginęły obrusy, świece i inne mniej wartościowe przedmioty. Obserwacja zarządzona przez proboszcza pozostała bez rezultatu.
Dodano: 24.10.2021